Figen Karatan - MasterCamp

Figen Karatan

Figen KARATAN, 1983 yılında Ted Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Karatan 1988 yılında Warwick Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlamıştır. 1989-1991 yılları arasında Ankara Türkiye Bankalar Birliği Dış İlişkiler, Eğitim ve Yayın Bölümü Müdür Yardımcılığı yapmıştır. 1991-1994 yılları arasında TürkExim Bank’ta Kredi Analiz Departmanı’na Kıdemli Analist olarak çalışan Karatan, aynı yıl Interbank’a transfer olmuş ve 1996 yılına kadar Ankara Şubesi’nde Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak görev yapmıştır. 1996 yılında HSBC Bank’a Dış Yatırımlar Bölüm Müdür Yardımcısı olarak atanan Karatan aynı bankada 2011 yılı sonuna kadar, Dış Yatırımlar Bölüm Müdürlüğü, Krediler Eğitim Yöneticiliği, Özlük Hakları Bölüm Yöneticiliği, Kariyer Performans Yönetimi, Çalışan İlişkileri, Ödüllendirme ve Ücretlendirme Bölüm Yöneticiliği, İşe Alım, Yetenek, Performans ve Ödül Yönetimi, Çalışan İlişkileri, Ücretlendirme Bölüm Başkanlığı ve vekaleten İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.
2012 yılının Nisan ayında Odeabank AŞ’ye transfer olan Karatan kurucu icra yöneticileri arasında yer almakta ve İcra Komitesi Üyesi olarak Odeabank’ta İnsan Kaynakları’ndan sorumlu tepe yöneticisi olarak görevini sürdürmektedir. Karatan iki çocuk annesidir.
2012 yılının Nisan ayında Odeabank AŞ’ye transfer olan Karatan halen aynı bankada İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini sürdürmektedir.

MasterCamp