Nerman Karadağ Uçan - MasterCamp

Nerman Karadağ Uçan

Yüksek öğrenimini ekonomi dalında tamamlayan eğitmenimiz, özel sektördeki çeşitli kuruluşların reklam, pazarlama ve satış bölümlerinde yönetici olarak görev almakla birlikte, anne olduktan sonra iş yaşamını sona erdirmiştir.

Lise çağlarından beri; sosyal yaşamın aktif olarak içinde bulunan eğitmenimiz;

Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde öğretici ve yönetici, Beyoğlu Halk Eğitim Merkezinin yanı sıra, birçok folklor derneğinde de dansçı ve öğretici olarak faaliyetlerde bulunmuş, bu alanda yurtiçi ve yurtdışı festivallerde kültür elçiliği yapmıştır.

Eğitmenimiz, Paşabahçe ilkokulu, Erenköy İlkokulu, Ali Nihat Tarlan Ortaokulu ve  Kadıköy Ticaret Lisesi’nin de aralarında bulunduğu okulların öğrencilerinin yanı sıra, yetişkinlerle de çalışmalar yapmış, kurucusu ve öğreticisi olduğu ekiplerle katıldığı ilçe yarışmalarında, birincilik ve ikincilik ödüllerini ekiplerine kazandırmıştır.
Eğitmenimiz ayrıca, bir sinema filminde ve bir tiyatro oyununda halk oyunları danslarıyla yer  almıştır.

Halk oyunları dalının yanı sıra; ses kullanımı, diksiyon, yaratıcı drama, tiyatro, dublaj, şiir, yaratıcı yazarlık, tersine mühendislik, kişisel gelişim gibi konularda da  çeşitli seminer ve eğitimler alarak kendini geliştirmeye önem vermiştir.

Mastercamp Eğitmenlik ve Danışmanlık Sertifika programından da mezun olan, 3-6 yaş Temel Hareket Eğitimi ve jimnastik antrenörlüğü sertifikaları bulunan ve  kahkaha yogası lideri de olan eğitmenimiz; Aldığı eğitimlerle önce kendi kişisel gelişimini gerçekleştirerek  başkalarının da  kişisel gelişim konusunda farkındalıklarını artırmak, böylelikle yaşam kalitelerini yükseltmelerine yardımcı olabilmek  felsefesine yürekten inanmıştır.

Kültürlerin birbiriyle etkileşerek kaynaşmasının evrensel  kültürel zenginlik açısından önemli olduğunu savunan eğitmenimiz, yunan dansları zeibekiko ve sirtaki danslarına ilişkin  eğitimini sürdürmektedir.

Eğitmenimiz; “Bütün çocuklar gülsün, çocuklarımız okusun, okumayan kız çocuğu kalmasın ” başlıklı  sosyal sorumluluk projelerinde de gönüllü olarak yer almaktadır.

“Yaşadıkça öğreneceğim, gelişeceğim, eğiteceğim ve öğreteceğim…” Bu cümle, eğitmenimizin yaşam felsefesidir.

MasterCamp