Onur Tuğman - MasterCamp

Onur Tuğman

İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümünden derece ile mezun oldu. Lisans öğrenimi sonrasında, Marmara Üniversitesi’nde Oyun Teorisi alanında Yüksek Lisans yaptı. Eğitimine yurt dışında devam ederek, Baruch College New York’da International Marketing eğitimini tamamlarken, dünyanın önde gelen medya networklerinin birinin New York ofisi ekibinde yer aldı. Öğrencilik hayatı boyunca farklı etkinlik ve halkla ilişkiler firmaları ve reklam ajansları ile birçok ulusal ve uluslararası organizasyonda çalıştı, onlarca projede görev yaptı.

 

Türkiye’ye dönüşünde muteber bir reklam ajansının Genel Müdür’ü olarak, onlarca önemli global ve ulusal öncü markanın iletişim çalışmaları ile marka ve pazarlama yönetimlerinde etkin rol oynadı. 20 yıla yaklaşan profesyonel kariyerinde; Müşteri İlişkileri, Strateji ve Yaratıcı departmanlarda farklı görevlerde bulunup üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra 2012 yılında kendi Tam Hizmet Reklam Ajansını kurucu ortak olarak hayata geçirdi. Bu süreçte Mercedes-Benz, Nestle, Pepsi, Unilever, Shell, Garanti Bankası, Eczacıbaşı, Türk Hava Yolları ve onlarca önemli markanın marka yönetimi ve reklam çalışmalarında etkin rol oynadı. Dünyanın en büyük reklam ajans networklerinden birinin Türkiye’deki yapılanmasında üst düzey yönetici olarak görev aldı. 2019 yılında kurduğu Marka ve İletişim Danışmanlığı firması TUĞMAN ile kurum ve kişilere; marka, pazarlama, reklam, iletişim ve yönetim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

 

AC ve ICF Onaylı Profesyonel Koç olan Tuğman; deneyimlerini, mentörlük, koçluk ve eğitmenlik aracılığı ile yaşamında performansını artırmak isteyen kişilerle paylaşmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışındaki birçok sektörel yayın ve etkinliği takip etmekte, çeşitli sektörel dergi ve internet sitelerinde makaleler yazmakta, sektör etkinlikleri ve üniversitelerde konuşmacı olarak yer almakta, üniversiteler ve özel kurumlarda marka, pazarlama, iletişim ve yönetim eğitimleri vermektedir.

 

Altınbaş Üniversitesi İşletme Doktora Programında Nöropazarlama alanında akademik kariyerine de devam eden Onur Tuğman, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

MasterCamp