Selda Terek - MasterCamp

Selda Terek

31 Temmuz 1968’de Ankara doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümünden mezun oldu. Profesyonel çalışma hayatına Bilişim (Koç-Sistem), Finans (Citibank N.A), Sağlık (Ege Group) sektörlerini kattı. 2004-2008 yılları arasında sağlık sektöründe, iki hastanenin kurulumunda koordinatörlük görevi aldı. Aynı dönemde Anadolu Sağlık Merkezi John Hopkins Hastanesi “Hastane Yöneticilik Sertifikası” programını tamamladı ve TÜSİAD’ın sağlık çalışma gruplarına katıldı.

25 yıllık profesyonel iş tecrübesinin yanı sıra “Mahzen” ve “Wishne Cafe” olmak üzere iki adet kişisel girişimin sahibi oldu.

Eğitmenlik, danışmanlık, yazarlık işlerine profesyonel çalışma hayatının paralelinde başladı. Çalışma yaşamından taşıdığı tecrübeyi, satış ve kurumsal bilgiyi, eğitim ve danışmanlık alanında kullandı ve Türkiye’deki KOBİ sahibi kadın girişimcilere, genç girişimcilere, özel sektör ve devlet kurumlarına işletme nosyonu içeren dersler verdi, satış-pazarlama danışmanlığı ve koçluk yaptı. Özyeğin Üniversitesi ve Goldman Sachs işbirliği ile yürütülmüş olan “10,000 Kadın” projesinde eğitmen ve koç olarak görev aldı, kadın girişimcilere satış-pazarlama, iş planı, fizibilite hazırlama, tutundurma, teknoloji kullanımı, imaj yönetimi, stres yönetimi, kriz yönetimi, liderlik, motivasyon, imaj yönetimi eğitimleri verdi. Paralelinde yine benzer bir proje olan Özyeğin Üniversitesi ve Turkcell işbirliği ile mikro kredi kullanan kadın girişimcilere Türkiye’nin çeşitli illerinde teknoloji kullanımı anlattı. Bir ülkenin kalkınması ve gelişmesi için genç beyinlerin önemini her fırsatta dile getirdi, gençlerin sürekli yeni ve yaratıcı fikirleri kovalaması gerektiğini savundu ve özel bir lisede 3 sene kadar girişimcilik ve yaratıcılık konulu dersler verdi. Bu konuda dergi ve gazetelerde yazdı.

Yaşamı boyunca yakından ilgilendiği sağlıklı beslenme, detoks, toksinler ve holistik sağlık içerikli bir kitabı sağlığın kullanıcısı olarak yazdı. Bu konuda seminerler verdi, dergilerde köşe yazıları yazdı ve röportajlar yaptı. Halen holistik sağlık anlatan seminerler ve eğitimler vermekte.

Edebiyatla yakından ilgilenen Selda Terek aynı zamanda realist kurgu yapan bir roman yazarı, editör ve çevirmen. Roman dışında hikaye, biyografi, şiir ve resim çalışmaları bulunmakta.

 

Kitapları:

“Ben Tezer Özlü” (Genç Okurlar için) 2017,

“Son Toksine Kadar” (Sağlık-Güncel) 2017,

“Lirik Prenses Tezer” (Biyografik Roman)2017,

“Mahrem Gölgeler” (Roman)2015,

“İnadına Yaşanan Zararına Aşklar”, (Roman)2012,

Duygu Koleksiyoncusu” (Öykü) 2010,

“Aşk O Kadar Aşk (Amigdala)” (Roman) 2008

 

Çeviri ve Editörlük yaptığı kitaplar:

“Genç Milyarder”/ George Beahm

“Dinlen”/ Alex Soojung-Kim Pang

“Kum ve Köpük”/ Halil Cibran

“Deli”/ Halil Cibran

“Gezgin”/Halil Cibran

“Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu” Stefan Zweig

“Satranç” Stefan Zweig

MasterCamp