Aristo diyeti nedir? - MasterCamp

Aristo diyeti nedir?

Aristo diyeti nedir?

Kolay kilo vermek ve bunu sürdürülebilir bir hale getirmek istiyorsanız adını ünlü filozof Aristo’dan alan bu diyeti deneyebilirsiniz. 

Üstelik Aristo diyeti sizi sadece zayıflatmakla kalmaz beden, ruh ve zihni arındırarak yaşam kalitenizi artırır. Sürdürülebilir sağlık ve güzelliğe ulaşabilmenin yollarından biridir. 

Dr. Gönül Ateşsaçan’ın ruhu temizleme sanatı olarak tanımladığı Aristo Diyeti bilinçaltının getirdiği kirliliklerden arınmanıza ve hayatta mindfull kalabilmenize olanak sağlaması nedeniyle salt rejimden öte bir programdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Diyet” kelimesi Yunancada “Yaşam şekli” olarak geçer. Aristo Diyeti, hayatınızın canlandığı, bedeninizin strese verdiği yanıtın olumlu yönde değiştiği ve güçlendiğiniz bir yaşam şekli sunar.

Aristo Diyeti, bir yandan da ruhu temizleme sanatı ise ruhumuz nasıl kirlenir sorusu hemen karşımıza çıkmaktadır. Bu durum bilinçaltımızın anne karnına girdiğimiz andan itibaren kayıt almaya başlamasıyla ilgilidir. Hem atalardan getirdiğimiz hem bu toplumdan gelen kayıtlarla hem de yaşam şeklimizle bu anı ve bu yaşamı şekillendiriyoruz. DNA’mızda kaş ve göz rengi gibi atalardan getirdiğimiz tüm kalıpları, kayıtları ve karmaları taşıyoruz. Bunun dışında toplumun bilinçaltı kayıtlarını da alabiliyoruz. Başka bir ülkede doğmuş bile olsanız bu topraklarda yaşıyorsanız, Anadolu’nun bilinçaltını genel olarak kayıtlarınıza alabiliyorsunuz.

Bu açıdan beden ve zihinsel hafiflemeyi sağlayan Aristo Diyeti kombine bir zayıflama sağlar. Klasik diyetlerde yaşanan kilo verememe, direnme, açlık hali, yorgunluk ve el ayak titremesi gibi durumlar yaşanmaz. Kişinin beden tipine ve ihtiyacına göre saptanan eksikliklere uygun ve hızlı, yağdan verdiren bir beslenme şeklidir. 

Peki Aristo Diyeti nasıl yapılır?

Tekdüze diyet yerine faz 1 ve faz 2 gibi; bazen vegan, bazen protein içeren, bolca mineral ve vitamin destekli, detoksları olan bir diyettir. Koruma dönemlerinde aralıklı açlık diyeti yapılır. 6-8-12 saat açlık yapılarak organların kendini temizlemesi sağlanır. Uyku saatleri, beslenme tarzı ile hareket edilmesi, özellikle yüzden değil, bölgesel kilo vermeyi sağlar.

Önemli olan hastanın ihtiyaçlarını belirleyerek destek tedavilerini vermektir. Herkesin şişmanlığı kendine özgüdür, kişiye özeldir. Bu yüzden Aristo Diyetinde kişiye özel bir çalışma yapılması, buna özel bir liste ve destek tedavileri belirlenmesi gerekmektedir.

 

MasterCamp


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir