BURCU KÖSEM - MasterCamp

BURCU KÖSEM

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Micro MBA Programını başarı ile tamamlayan Kösem,  Kadir Has Üniversitesi & Yaşam Atölyesi Ortaklaşa Yürütülen Eğitmenlik Sertifika Programından da  Danışmanlık  Eğitmenlik sertifikası alarak mezun olmuştur. 
1998 yılında Dünya  Yayıncılık AŞ’de İnsan Kaynakları Departmanın da işe başlamış, kariyerine 2000 yılında Dünya Süper Dağıtım AŞ’de Maliyet Muhasebesi- Bütçe Planlama departmanında görevler alarak devam etmiştir. 2012 yılında Dünya Globus Lojistik şirketinde Bütçe Planlama ve Mali İşler Grup Müdürü olarak görev alan Kösem, 2015 yılından itibaren Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO, 2020 yılında ise Dünya Grubu CEO’su olarak görevine devam etmektedir. Mastercamp Eğitim Platformu’nun değerli eğitmenlerinden olan Kösem, Para&Borsa’da köşe yazarlığı yapmakta ve Kösem Medya Danışmanlık şirketinde CEO’luk görevini yürütmektedir.  
2015 Yılından itibaren Kastamonu’nun İstanbul’daki sesi olan İstamonu Gazetesi’nde ve çeşitli aylık/yıllık bültenlerde analitik köşe yazıları yazmaktadır.
Kendi alanı ile ilgili çeşitli kurum ve kuruluşlara yönelik Finans Eğitimleri veren Kösem, Şirket Mali Tablolarını Okumanın Kısa Yollarını meslektaşlarından farklı daha yalın bir dil ile anlatmaktadır. Son zamanlarda verdiği eğitimlerde Finansal Tabloları Kişisel Gelişim ile birlikte ele alarak katılımcıların Finansal Tablolara ilgilerinin artmasını sağlamaktadır.
Bu görevinin yanı sıra Four Tekstil A.Ş.’ye Mali Danışmanlık yapmakta, Four Tekstil A.Ş.’nin markalarından biri olan RunwayNo:4 için ise kreatif direktörlük yapmaktadır.
İcra Kurulu Üyesi olarak bulunduğu C Majör Grubu İşten Sesler Korosu’nda Türkiye’nin önde gelen iş insanları ile birlikte müzik yapıp, konserler vermekte ve bu konserlerden elde edilen gelir ile bir çok yardım kuruluşuna (özellikle ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine yönelik)  bağış yapılmasına katkı sağlamaktadır. 
Kasiad üyesi olan Kösem aynı zamanda bir çok sivil toplum kuruluşunun yöneticiliğini de yürütmektedir. 
İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk annesidir.

MasterCamp