Hasan Gümen - MasterCamp

Hasan Gümen

2005 Yılında Maltepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun oldu.2002-2005 Yılları arasında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında öğrenim gördü. Haldun Dormen, Serpil Günseli ve Çelik Kasapoğlu gibi ünlü isimlerle çalıştı.

Üniversite yıllarında başladığı simultane tercümanlıkla birlikte 2010 yılına kadar dünya sağlık örgütü (WHO), IPA ve UNICEF gibi pek çok uluslararası kuruluşla birlikte “Suriyeli çocukların eğitim ve oyun hakları” ve “Türkiye’deki akıl hastanelerinin iyileştirilmesi” gibi çeşitli projelerde eğitmen ve tercüman olarak çalıştı.

2010 yılında 15 Yaşından beri aktif olarak uğraştığı rol yapma ve bilgisayar oyunları, drama bilgisi ve iletişim yeteneklerini aynı potada eritmeye karar vererek tam zamanlı olarak yetişkin eğitimi ile ilgilenmeye başladı. Pek çok farklı eğitim projesinde drama, yetişkin öğrenme süreçleri ve storytelling gibi konularda eğitmenlik yaptı. 2014 Yılında Zuhal Gürçimen ile yolları kesişti ve eğitim programlarında geliştirici ve uygulayıcı olarak görev aldı. Tasarladığı eğitim modülleri arasında; storytelling ile konuşma tasarımı, oyunlaştırma modülleri, doğaçlama tiyatro atölyeleri, odadan kaçış oyunları, konuşmacı eğitimi, eğiticinin eğitimi ve anlatısal tecrübe tasarımı eğitimleri bulunmaktadır.

MasterCamp