METE YAZICI - MasterCamp

METE YAZICI

1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik ve Endüstri Mühendisliği bölümlerini bitirdi. O yıllarda Japon yönetim şekilleri, üretim ve kalite yönetim modelleri anlaşılmaya ve özümsenmeye çalışılıyordu.  Hem iş dünyasındaki olası fırsatları düşünerek, hem de kültürün derinliğini ve farklılığını keşfetmek için MBA eğitimi almak için Japonya’ya gitti. İngilizce eğitim veren International University of Japan’den 1996 yılında mezun oldu. Thomson Reuters, Hartford Life, ve AXA Life Sigorta’da ürün geliştirme, iş analizi, proje yönetimi, ve takım yöneticiliği yaptı. 2012 yılında yasal içerikli yayınlar, bilgi ve bilişim teknolojileri konusunda dünyada lider kurumlardan biri olan LexisNexis Japan’da Japonca ürün geliştirme biriminin başına geçti. 2015’te yönetim kurumu üyesi oldu.

İnsanlar dünyasını ve kendi yeteneklerini keşfetmek için 2015’te California Southern Üniversitesi’nde Psikoloji Master’ına başladı. 2017’da Master diplomasını aldıktan sonra Psikoloji üzerine Doktora’ya devam etmeye karar verdi. 2018’de kurumsal hayattan ayrıldı ve Commoncolors® isminde bir şirket kurdu. 2019’da International Coach Federation’dan Professional Certified Coach ünvanını aldı. Halen Tokyo’da yönetici koçluğu yapıyor, ruh sağlığı, direnç, konularında eğitimler ve atölyeler duzenliyor. Ek olarak, 2020’den itibaren Temple Üniversitesi Tokyo Kampüsü Sürekli Eğitim Okulu’da Positive Organizational Psychology konusunda ve Rikkyo Üniversitesi Master of International Business’de Introduction to Project Management dersleri veriyor.

2020 Nisan’inda Japon bir başka yazarla ortaklaşa yazdığı “Toplumsal İşler ve Liderlik, Hedef Çok Seslilik ve Olasılıkların Toplumu” başlıklı bir kitabı yayınlandı.

MasterCamp