SİBEL ALGAN - MasterCamp

SİBEL ALGAN

1995 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’ndan mezun oldu. Lisans üstü eğitimlerini sırasıyla Boğaziçi Üniversitesi (İşletme,1997, İstanbul), London School of PR (Halkla İlişkiler, 1998, İngiltere), European School of Economics (Marka, Pazarlama ve İletişim, 2004, İtalya) bünyesinde tamamladı. Yurt dışındaki programların her ikisinden de dereceyle mezun oldu. 2013 yılında ID Coaching tarafından LIVCON koçluk sertifikası, 2016 yılında Mastercamp çatısı altında Kadir Has Üniversitesi Eğitmenlik/Danışmanlık eğitimi akreditasyonlarını tamamladı.
Üniversite yıllarından başlayan çalışma hayatı boyunca her zaman iletişim, hitabet ve bolca yaratıcı yazarlık gerektiren işlerde uzman ve/veya yönetici olarak çalıştı. İlk öğrencilik yıllarında teknoloji sektöründeki sektörel yayınlarda çevirmen, muhabir ve haber koordinatörü olarak görev yaptı. Gazetecilik deneyiminin ardından uzun yıllar lider konumdaki teknoloji şirketlerinde (Oracle, Ericsson, Doğan Online) basın, reklam ve halkla ilişkiler, etkinlik yönetimi ve pazarlama iletişimi alanlarında uzman ve yönetici olarak görev aldı. Bu sayede marka yönetimi konusunda büyük deneyim kazandı. Teknoloji kadar sanatın da hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğu bilinci ve sevdasıyla, 2004 yılında, bu deneyimi daha yaratıcı olabileceği farklı bir sektörde sürdürmeye karar vererek müzik sektörüne geçiş yaptı. Sezen Aksu ile Basın ve Halkla İlişkiler alanında çalışmaya başladı. Bu görevi halen devam etmektedir.
Buna paralel olarak, 2010 yılından itibaren bireysel olarak da hizmet vermeye başlamıştır. Hemen her sektörden (finans, sigorta, sağlık, inşaat, kişisel gelişim, eğitim, sanat vb.) kişi ve kuruma iletişim, metin yazarlığı ve editörlük hizmetleri vermektedir. Farklı disiplinlerdeki iletişim ihtiyaçlarını gözlemleyerek edindiği deneyimini, 2016 yılından beri Mastercamp bünyesinde, Kritik Konuşma Becerileri (Uygulamalı Sunum ve Hitabet ) Eğitimleri adı altında aktarmaktadır.
Bu arada lise yıllarından bu yana süregelen en büyük hobisini mesleğe dönüştürmenin keyfini yaşamaktadır. Sezen Aksu, Sertab Erener, Nilüfer, Levent Yüksel, Yonca Lodi, Simge Sağın, Burak Kut, Suzan Kardeş, Selçuk Yöntem, Asya, ve sayıları her gün artan sanatçıların albümlerinde beste ve/veya sözleri ile yer almaktadır. 2018 yılında Mastercamp bünyesinde açtığı “Şarkı Sözü Yazarlığı Eğitimi” ile yaratıcı düşünme ve yazma tekniklerini paylaşmaktadır.

Kısaca işi, “kelimeler”Iedir.

MasterCamp