Utku İlik - MasterCamp

Utku İlik

İş yaşamına “Management Trainee” olarak Koç Grubu’nda başlayan İlik, 1997 yılında Eczacıbaşı Grubu’na katılmıştır. 21 yıl görev yaptığı Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları bölümünde, öncelikle 2008 yılına kadar “Performans/Yetkinlik Yönetimi, Baz Maaş/Satış Prim Sistemleri, Değerlendirme Merkezi, İş Değerleme/İş Ailesi Modelleme, İK Bilgi Sistemleri” gibi temel insan kaynakları süreçlerinin uygulamaya alınmasına liderlik etmiştir.

“Eczacıbaşı Holding İK Direktörü” olarak görev yaptığı son 10 yıllık dönemde ise ekibiyle birlikte “Stratejik İK Yönetimi, Yetenek Yönetimi, İşveren Markası, Entegre İşe Alım Yönetimi, Çalışan Bağlılığı, Esnek Çalışma Modelleri, Çeşitlilik (Diversity)” alanlarında bir çok projeyi Türkiye ve Türkiye dışındaki kuruluşlarda hayata geçirmiş, kurum içinde bir çok konuda eğitim vermiş ve mentorluk yapmıştır. Gerek bu projelerin bazıları gerekse “oyunlaştırma (gamification)” yaklaşımıyla ekibiyle birlikte oluşturduğu ve verdiği “Talent Hero”, “Smart Act” gibi etkileşimli öğrenme uygulamalarıyla yurtdışında ödüller kazanmıştır.

İzmir Fen Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunudur. Yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde (MBA) tamamlamıştır.

MasterCamp