Eğitmenler - MasterCamp

Eğitmenler

Hasan Gümen

Hasan Gümen

Practice Leader / Uygulama Lideri, Managing Partner / Yönetici ortak

He graduated from Maltepe University Visual Communication Design Department in 2005.

He studied at Istanbul University State Conservatory between 2002 and 2005. He worked with famous people such as Haldun Dormen, Serpil Günseli and Çelik Kasapoğlu.

He started working as a simultaneous interpreter during his university years and worked as a translator in various projects such as “Syrian children’s education and play rights” and “Improvement of mental hospitals in Turkey” with many international organizations such as the World Health Organization (WHO), IPA and UNICEF until 2010.

In 2010, he decided to bring his skills in role-playing and computer games, drama knowledge and communication skills, which he has been actively engaging with since he was 15, together and started teaching. He has worked as a freelance trainer on subjects such as drama, adult learning processes and customer communication in many different educational projects.

In 2014, he took on the duty of Yaşam Atölyesi Training Coordinator and in the following four years, he was the manager of the “Training and Consulting” certificate program held in cooperation with Kadir Has University. He started working on educational design with Seçil Altıntaş, the founder of “Atölyedeyiz”, and started to prepare special programs for institutions for his current client portfolio.

The training modules he designed include gamification modules, improvisational theater workshops, escape-room games, speaker trainings, trainer’s trainings and narrative experience design trainings.

Closely following the current education concepts with an organic connection with prestigious educational institutions such as ATD and University of California, Hasan Gümen has been working as a program developer and instructor at MasterCamp in 2018.

Hatice Ertan

Hatice Ertan

Eğitmen

Endüstri mühendisi olarak iş hayatına başladı. 20 yıllık  bu süreç boyunca insana ve insan ilişkilerine verdiği önem onu bambaşka mecralara taşıyarak kişisel gelişim eğitimleri ile tanıştırdı, kendi olarak yaşamanın ne büyük bir zenginlik ve özgürlük olduğunu farketmesini sağladı.

Yolunun Mastercamp ile kesişmesi hiç tesadüf değildi. Kendi gibi insanların olduğu bir ortamda bulunmak için başladığı bu yolda, aldığı eğitimler ona eğitmenlik kimliğini kazandırdı.

Kişinin kendini tanıması ve hayatını kendi olarak yaşayabilmesi için eğitimler vermektedir.

Ayrıca Halk Danslarına ve kültürümüze verdiği önem önce dansçı olarak başladığı İKS Akademi de yönetici ve eğitmen olarak devam etmesinin yolunu açtmıştır.

“Elinden gelenin en iyisini yap, yaptığın iş seni yansıtsın” düsturu ile yola devam etmektedir.

Yolu sevgiden geçen herkesle bir bağı olduğuna inanmaktadır.

Deniz Tuna

Deniz Tuna

Eğitim Koordinatörü - Education Coordinator / Eğitim Tasarımı ve Uygulama Lideri - Instructional Designer and Practice Leader

İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında Ali Poyrazoğlu Tiyatro Okulunun sahnelediği oyunlarda yer aldı. Aynı zamanda Almanca yayınlanan ‘Türkische Allgemeine” gazetesinde ve Aktüel Dergisinde editörlük yaptı. 1999-2013 yılları arasında Almanca öğretmenliği, 2013-2022 yılları arasında Özel Şişli Terakki Lisesi’nde Dünya Dilleri Bölüm başkanlığı görevini yürüttü.  Öğretmenlik görevi yanı sıra çeşitli Avrupa Birliği projelerinin koordinatörlüğü yaptı. Ayrıca Avrupa okul müdürlerinin ve kariyer ofislerinin dahil olduğu AB destekli “Get-in Network” projesinin uluslararası çalışmalarında görev aldı. 2015 yılında Avrupa Konseyi tarafından kabul edilmiş bir kurum olan Avrupa Dil Kalite Kuruluşu Eaquals’ın  ‘Accreditation of Quality in Language Services’ (Eaquals) akreditasyonu çalışma ekibinin içinde yer aldı. 2012 yılında Okan Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi yüksek lisans programına başladı. Dünyadaki farklı eğitim sistemlerine olan ilgisi sebebiyle “Okullarda müfredata dayalı toplum hizmeti – Service Learning” konusunda çalışmalar yapmaya başladı,  yurt içinde ve yurt dışında bu konuya yönelik seminerler verdi. Sürdürülebilir sağlıklı yaşam ve doğu felsefesine olan ilgisi sebebiyle Türkiye Homeopati Derneği’nin eğitimlerine katıldı, aynı zamanda Türkiye’deki farklı hocalardan Taichi – Chi kung eğitimleri aldı. 2021 yılında Mastercamp’ın düzenlediği Konuşmacılık ve Eğitmenlik Okulundan mezun oldu. 2022 yılında Mastercamp ekibine katılarak hayat boyu hem öğrenmeye hem de öğretmeye devam ediyor.

Emine Özcan

Emine Özcan

Eğitmen - Mühendis – Marka İletişimci – Aile İçi İletişim Danışmanı
1977 yılında Rize’de doğdu.
Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Dil eğitimi için İngiltere’ye gitti. Tekstil sektöründe yurtdışı müşteri ilişkileri yöneticisi olarak çalıştı. Dış ticaret eğitimi aldı.
Bol seyahat içeren hayatı annelik sürecine uymayınca bir süre iş hayatına mola verdi.
2. Üniversiteyi okudu, “Marka İletişim Uzmanı” olarak reklam sektöründe 3 yıl çalıştı. Oğlunun DEHB teşhisi ile bir süre evde mesai yaptı.
Sakarya Üniversitesinden “Eğiticinin Eğitimi” sertifikasını aldı. Bu arada 3. Üniversite olarak “Anadolu Üniversitesi-Ev İdaresi” bölümünü okudu, “Yüksek Onur” derecesi “Aile içi İletişim Uzmanı” olarak mezun oldu.
Kendi danışmanlık ve eğitim şirketini kurdu.
Şirket eğitimlerinde daha aktif yer almak ve hayatına değişik bir yön çizmek isteyenlere destek olma amacı ile Yaşam Atölyesi ve Kadir Has Üniversitesi’nden “Kişisel Dönüşüm Danışmanlığı ve Eğitmenliği” eğitimini tamamladı. MasterCamp eğitim programı ile ICF onaylı koçluk belgesini aldı.
Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü eğitimi devam etmektedir.
“Çocuklarla Oyun Merkezli İletişim Dili Kurmak”; “DEHB Teşhisi Konmuş Çocuk Annesi Olmak”; “Çocuklarda Emniyet-Güvenlik Bilinci Oluşturmak” konularında çalışma ve araştırmalar yapmakta olup eğitimler ve “aile içi iletişim danışmanlığı” hizmetleri vermektedir.
“Şirket İçi iletişim Sorunlarına Sıra Dışı Çözümler” konulu grup çalışmalarını – “Ne Dedin Ne Anladım”, “Merkezde Ben Varım”, “Söyle Bana Ben Kimim” alt başlıklarında “oyunlaştırma” program dahilinde vermektedir.
Kariyer yolculuğuna Eğitmen ve Danışman olarak devam etmektedir.

Nazife Şekerkıran

Matematik Öğretmeni-Kariyer Dönüşüm Danışmanı

Nazife’nin girişimci ruhu, 15 yaşında matematik dersleri vermeye başladığında hayatına yön veren özelliklerinden biri oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oluncaya dek ders vermeyi sürdürdü. 1989 yılında eğitimine devam etmek üzere kendi imkanlarıyla İngiltere’ye gitti.

İngiltere’de, ülkesinde başladığı yönde ilerlemeye devam ederek Londra Üniversitesi’nde Matematik ve Psikoloji okudu. Yüksek lisansını yine Londra Üniversitesi’nde Eğitim alanında (PGCE – Post Graduate Certificate in Education) tamamladı. Matematik öğretmeni olarak çalışmaya başladığı dönemde, Londra’daki okullarda eğitimi geliştirme projelerinde yer alarak öğrencilere danışmanlık yaptı.

Öğretmenlik kariyeri devam ettiği sırada Kişisel Dönüşüm alanında eğitimlere katılan Nazife Şekerkıran, “İkinci Kariyer”ine 2005 yılında koçluk ve NLP eğitimleri alarak başladı. Yolu, İngiltere’de dünyaca ünlü kitabı ‘Work You Were Born To Do’ (Yapmak için Doğduğunuz İş) ile tanınan Nick Williams ile bu dönemde kesişti. İnsanların sevdikleri işi yaparak kariyer sahibi olmaları konusundaki prensipleri kitaplaştıran Nick Williams, Japon İkigai felsefesi ile birlikte Nazife’nin ilham aldığı iki noktadan biri oldu.

Yazarın kitaptaki prensiplerini kendi kariyer dönüşümü için uygulamaya ve Nick Williams mentörlüğünde Kariyer Dönüşümü Danışmanlığı vermeye başladı.

“Sevdiğin İşi Yarat” adı altında, Kariyer Dönüşümü Danışmanlığı işini kendi dönüşüm örneği ve koçluk becerileri ile geliştirdi. Eş zamanlı olarak ‘Women Like Us’ (‘Bizim Gibi Kadınlar’) isimli sosyal girişimci bir şirkette Kariyer Danışmanı ve Koçu olarak çalışan Nazife Şekerkıran, 2005 yılında Londra’da kendi işini kurarak daha geniş bir kitleye ulaşmanın ilk adımını attı.

İngiltere’de yaşadığı 24 yılın ardından 2014 yılında sosyal girişimcilik, eğitmenlik ve kariyer danışmanlığı tecrübesini İstanbul’a taşıdı. Şu anda;

  • MasterCamp Eğitim Platformu’nda Mentör ve Eğitmen olarak çalışıyor.
  • “Sevdiğin İşi Yarat” isimli, bireylerin özdeğerleri ve kişiliklerine uygun iş seçimi ve geliştirmelerini hedefleyen workshoplar düzenliyor.
  • Bire-bir Kariyer Koçluğu / Danışmanlığı veriyor.
  • ‘Women Like Us’ın Türkiye’deki kardeş firması olan ‘Yeniden Biz’ ile işe geri dönmek isteyen eğitimli kadınlara destek çalışmaları yürütüyor.

Nazife Şekerkıran, sevilen işi yaratmanın dışsal olanaklara bağlı bir hayal veya şans değil, kendini gerçekleştirme yolunda ilerlemek için bir seçim ve yolculuk olduğuna inanıyor ve çalışmalarının özünde modern toplumun içerisinde kaybolan bireylere bu konuda yol gösteriyor.

Oya Hancıoğlu

Oya Hancıoğlu

Profesyonel Koç

Muhasebe ve Finansman Yöneticisi olarak İzmir Onurcan Ambalaj Aş.’de başladığı kariyerine 2002 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu Kutusan Ambalaj Ltd.Şti.’nde uzun yıllar boyunca devam etti.  2015 yılında İstanbul’a yerleşti. Boğaziçi Üniversitesi İkinci Bahar Akademi Sosyal Bilimler- Psikoloji modülüne katıldı. Can Gürzap yönetiminde Konuşmacılık ve Diksiyon eğitimi aldı. İstanbul Gönüllüsü olarak görme engelli öğrencilerin ders kitaplarını seslendirdi. Haldun Dormen ve Serpil Günseli’nin birlikte yürüttükleri Oyunculuk ve Müzikal eğitim programını, sahne deneyimleri ile sürdürdü.  2018 yılında Mastercamp Eğitim Platformu’nun Konuşmacılık ve Eğitmenlik programı ile ikinci kariyerine yelken açtı. Kanada merkezli uluslararası koçluk okulu Erickson Coaching International Türkiye’den aldığı koçluk eğitimlerinin ardından, Adler Central Europe ile Çeviklik ve İnovasyon Koçluğu, Erickson 4 Kadranlı Kuantum Düşünme, NLP, Dönüşümsel Eğitici Eğitmenliği, Bilinç Aşamaları Farkındalığı ve Spiral Dinamikler, İleri Transaksiyonel Analiz, Koçlar için TA, Enneagram, Yaratıcı Yazarlık vb. eğitim programlarına katılarak, ICF ve Erickson Koçluğun gönüllü koçluk projelerinde görev aldı. Bütünsel sağlığın önemine inanan Oya, kick boks, fitness, dans, perküsyon, yoga ile sürdürdüğü dinamik yaşantısını kurucusu olduğu Oya Hancıoğlu Danışmanlık, Koçluk ve Eğitim Hizmetleri firmasındaki çalışmaları ile sürdürmektedir. Türk Beyin Takımı üyesi Efe Alan’ın ve pug cinsi Kimyon’un annesidir.

Rabia Türkan Pala

Rabia Türkan Pala

Profesyonel Koç
Serap Bayar

Serap Bayar

Eğitmen

KİMDİR

 

Yaklaşık 25 yıl Kurumsal Şirketlerde Muhasebe Departmanında Mali ve İdari işler Yöneticisi olarak çalışmıştır. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Adliyelerde Muhasebe Bilirkişi ve Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı olarak görev yapmıştır.

 

Almış olduğu Eğitimler

 

NLP practioner,NLP Master,Nlp Trainer, Altınbaş Üniversitesi Kozmik Master Enerji Eğitmenliği,Adnan Menderes Üniversitesi Bioenerji Master Eğitmenliği,Gedik Üniversitesi İleri derece Enerji eğitmenliği,Altınbaş Üniversitesi Numeroloji eğitimi, Deneyimsel tasarım Öğretisi İletişimde Ustalık ve Başarı Psikolojisi, EFT eğitimi,Spiritüel Danışmanlık Eğitimi, Astroloji, Bütüncül Tıbbı Beslenme eğitimi, İlişki Koçluğu Eğitimi, Mikro Mimik Okuma, Anlayarak Hızlı Okuma, Sarkaç Eğitimi, MasterCamp Eğitmenlik ve Konuşmacılık Eğitimi, Mastercamp ICF onaylı Koçluk Eğitimi, Mastercamp Enneagram Eğitimi, Mastercamp Beyin Tabanlı Öğrenme Eğitimi, Mastercamp Beynimle Barışıyorum Eğitimi.

 

Hedefi

 

Daha fazla insana ulaşmak ve kendi içlerindeki enerjiyi keşfetmelerini ve başlarına ne gelirse gelsin her zaman bir aydınlık yol olduğunu görmelerini sağlayarak pozitif gelişimlerine katkıda bulunmak.

Sinem Demirel

Sinem Demirel

Psikolojik Danışman

Yüksek öğrenim hayatına Radyo ve Televizyon bölümünü okuyarak başladı. Ardından Sosyoloji Bölümünü bitirdikten sonra Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisansını tamamladı. Çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Çocuk Gelişimi bölümünü bitirdi ve Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladı. Gruplarla atölye çalışmaları yapabilmek için Yaratıcı Drama Liderliği eğitimini aldı. NLP Trainer Eğitimi, Mindfulness ve Farkındalıklı Öz Şefkat Uygulayıcılığı gibi çeşitli konularda eğitimlerini zenginleştirdi. Bunların yanı sıra psikoloji, mindfulness, öz şefkatli farkındalık alanlarında yerli ve yabancı uzmanların çok sayıda atölye, konferans ve sempozyumlarına katıldı.
Hali hazırda profesyonel olarak gruplarla eğitim/atölye çalışmaları ve bireysel danışmanlık şeklinde kariyerine devam etmektedir.